Internetový marketing, SEO, Emailing, Viral marketing

Co je internetový marketing ?


Pod pojmem internetový marketing se skrývá veškerá reklamní činnost v oblasti internetu. Nestačí mít pouze kvalitní webovou prezentaci a čekat na zákazníka. Je třeba se aktivně zapojit a využít dostupné propagační postupy a nástroje k získání konkurenční výhody.


Hlavními nástroji internetového marketingu jsou
  • SEO - optimalizace pro vyhledávače
  • SEM - marketing pomocí vyhledávačů
  • Public Relation
  • ostatní nástroje z klasického marketingu
Sleduji moderní v oblasti internetové propagace.

SEO - optimalizace pro vyhledávače


Cílem SEO je zobrazení Vašich webových prezentací na pokud možno co nejlepších pozicích ve vyhledávačích. Fulltextové vyhledávače (v ČR hlavně Seznam.cz a Google.cz) používá téměř 100% uživatelů internetu. 65% uživatelů používajících vyhledávač otevře pouze maximálně první 3 výsledky, které jim vyhledávač nabídne.


S optimalizací internetových projektů mám značné zkušenosti. Např. jeden z mých projektů má návštěvnost z vyhledávačů skoro 500 000 uživatelů za měsíc. Důrazně varuji před praktikováním SEO lidmi bez dostatečných zkušeností. To může Vašemu webu značně uškodit. SEO je třeba provádět promyšleně, postupně a s jasným cílem.


Je Váš web na přední pozici na Vámi klíčové slovní spojení a myslíte si, že SEO nepotřebujete. Omyl. Ve většině případů lze najít další slovní spojení, která by Vám přivedla potencionální zákazníky. Ovšem na tato slovní spojení může byt v popředí konkurence.


Základní členění SEO
  • On-page SEO - zjednodušeně řečeno jde o to, aby Vaší webové stránce vyhledávač dobře porozumněl. Aby správně chápal obsah webu, důležitost jednotlivých částí, provázanost obsahu apod. Při vytváření webové prezentace mnou máte již SEO on-page faktorů zdarma v ceně, ačkoliv si za tuto službu učtují jiní i tisíce Kč.
  • Off-page SEO - v tomto odvětví se snažíme zvýšit hodnocení Vašeho webu vyhledávači na základě vnějších faktorů. Zde není důležitý obsah Vašeho webu, ale to jaké odkazy webou na Vaš web.